ZASADY KORZYSTANIA Z USŁUG SALONU

Drodzy Klienci!
Przypominamy o kilku obowiązujących w salonie zasadach, mających na celu lepszą współprace z Państwa pupilami.

1. Termin wizyty prosimy ustalać telefonicznie ( tel. 782 379 181), a w razie rezygnacji niezwłocznie nas o tym poinformować.

2. Jeśli Państwa ulubieniec ma trudny charakter lub się czegoś boi, bardzo prosimy nas o tym uprzedzić. Wszelkie zabiegi wykonywane są na zasadzie współpracy ze zwierzęciem ( bez podawania środków farmakologicznych). Jeśli zachowanie zwierzaka będzie zagrażać jego zdrowiu lub będzie on stanowić zagrożenie dla groomera, zastrzega my sobie prawo do odmówienia bądź przerwania zabiegu.

3. Prosimy także o wcześniejsze poinformowanie o wieku, stanie sierści, ciąży, alergiach, problemach zdrowotnych pupila (np. brodawkach, ranach, wrażliwych miejscach, zauważonych insektach). Te informacje pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i oszacować czas zabiegu.

4. Psy chore i w podeszłym wieku strzyżone są na odpowiedzialność właściciela.

5. Jeśli zwierzę choruje na chorobę zakaźną stanowi zagrożenie dla innych czworonogów, dlatego prosimy odłożyć wizytę do czasu wyleczenia pupila.

6. Każdy czworonożny klient musi być zaszczepiony przeciwko wściekliźnie.

7. Psy u których stwierdzone zostaną pchły, a groomer wcześniej nie zostanie o tym poinformowany, są poddawane obowiązkowemu odpchleniu (płatnemu dodatkowo).

8. Jeśli pies ma być w salonie strzyżony bez kąpieli, musi być wykąpany w domu, najlepiej nie później niż dobę przed wizytą (chodzi głównie o to, że sierść pełna piasku i kurzu działa jak papier ścierny i bezpowrotnie niszczy ostrza kosztownych narzędzi groomerskich). Porady „Jak prawidłowo wykąpać psa” przeczytają Państwo w dziale „Przed wizytą”

9. W większości przypadków psy są spokojniejsze, gdy właściciel jest nieobecny w czasie trwania pielęgnacji. Zwierzak nie lgnie wtedy do opiekuna, jest bardziej skoncentrowany i można z nim nawiązać lepszy kontakt. Po zdobyciu zaufania psa, współpraca z nim to sama przyjemność. Oczywiście nie zabraniamy pozostania z pupilem w salonie, zwykle jednak najwygodniejszym rozwiązaniem jest telefon od nas, kiedy pupil będzie gotowy do odebrania.

10. Na życzenie klienta chętnie udzielimy informacji o wszystkich stosowanych przez nas narzędziach i kosmetykach.

Dziękujemy za wyrozumiałość i docenianie naszej pracy!

PRZED WIZYTĄ* Przed wizytą u fryzjera Państwa pupil powinien być wyprowadzony na spacer, aby mógł załatwić swoje potrzeby. Piesek nie powinien być nadmiernie najedzony. * Jeśli pies nie będzie kąpany w salonie, musi być wykąpany w domu (dzień wcześniej).Jak prawidłowo wykąpać psa?1. Psa przed kąpielą należy dokładnie rozczesać. Rozczesanie przed kąpielą jest bardzo istotne, ponieważ podczas kąpieli splątany włos kołtuni się jeszcze bardziej. Kołtun długo schnie, a jego rozczesanie po wykąpaniu jest prawie niemożliwe.

2. Pupila należy kąpać w ciepłej wodzie (takiej, w której sami chętnie byśmy się wykąpali). Strumień wody nie powinien być zbyt mocny, gdyż psy boją się dużego ciśnienia. Jest to szczególnie istotne podczas mycia głowy. Sierść psa należy dokładnie namoczyć, pamiętając, że pod mokrą górną warstwą mogą ukrywać się suche rejony.

4. Do kąpieli należy używać wyłącznie szamponów przeznaczonych dla psów. Szczególnej uwagi wymagają najbrudniejsze części ciała psa – kufa (zwłaszcza jeśli jest ona zdobiona bródką), brzuch, łapy – również miejsca między opuszkami oraz miejsce pod ogonem. Czasami po spłukaniu zwierzaka, czynności należy powtórzyć.

5. Włos trzeba osuszyć z nadmiaru wody i nałożyć odżywkę dobraną odpowiednio do danego typu szaty oraz oczekiwanego efektu (np. przeciw elektryzowaniu się). Prawidłowo dobrana odżywka powinna podkreślać naturalną strukturę i barwę włosa. Odżywiona szata łatwiej się rozczesuje i układa, jest błyszcząca i pięknie wygląda. W zależności od rodzaju zastosowanej odżywki psa ponownie spłukujemy lub od razu suszymy.Czy zostawić psa samego w salonie?To zależy. W większości przypadków pies w obecności swojego właściciela zachowuje się dużo gorzej, niż bez niego. Nasuwa się pytanie: dlaczego towarzyszenie psu podczas pielęgnacji może niekorzystnie wpływać na jej przebieg? Otóż pies to inteligentne stworzenie, zdające sobie sprawę z miłości swego właściciela. Mądry piesek w obecności pana lub pani, przekonany o swojej uprzywilejowanej pozycji, na wszelkie sposoby domaga się natychmiastowego zabrania na ręce i ściągnięcia ze stołu, piszcząc i wzbudzając w nas dużo emocji. Uczucie do zwierzaka sprawia, że właściciele często swoim zachowaniem nieświadomie wysyłają mu niewłaściwe sygnały, które zamiast go uspokoić, przynoszą odwrotny skutek. Właściciel, próbując dodać pupilowi odwagi głaskaniem lub pieszczotliwą mową, nagradza jego trud włożony w „walkę” z groomerem i dodatkowo zachęca go do dalszego postępowania w ten sposób. Psiemu fryzjerowi ciężko jest nawiązać kontakt z psem i zdobyć jego zaufanie, gdy ten jest rozproszony ( bo właściwie dlaczego piesek miałby współpracować z obcą osobą, jeśli obok ma ukochanego pana/panią?). Praca ostrymi narzędziami z wyrywającym się na ręce opiekuna pieskiem jest znacznie trudniejsza, a w dodatku stwarza ryzyko zranienia. Czasami niektóre psy zachowują się równie spokojnie w obecności właściciela (lub są wręcz spokojniejsze), jednak zdarza się to dość rzadko. Kiedy pupil jest w salonie sam na sam z groomerem, skupia swoją uwagę na jego gestach, mimice i tonie głosu, dzięki czemu możliwe jest niezakłócone porozumiewanie się z czworonogiem, a to klucz do sukcesu (czyli bezstresowego strzyżenia).